مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۴/۰۳/۱۰

نشست استاندار کرمان با تشکل‌های دانشجویی برگزار شد

نشست استاندار کرمان با تشکل‌ها و بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها با محوریت نقش دانشجویان در توسعه یکشنبه شب در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد.

نشست استاندار کرمان با تشکل‌ها و بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها با محوریت نقش دانشجویان در توسعه یکشنبه شب در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد.

 

 

در این نشست که با حضور نمایندگان تشکل‌های دانشجویی و استادان دانشگاه‌های شهر کرمان همراه بود، حسین صفریان مشاور جوان استاندار کرمان در ابتدای این نشست اظهار داشت: در بحث دانشجویی و جنبش‌های دانشجویی بایستی مشارکت دانشجویان را در بحث توسعه فارغ از گرایش‌های سیاسی داشته باشیم.

صفریان با اشاره به این که روحیه آرمان‌طلبی دانشجو یک نعمت است و باید از آن استفاده شود، تصریح کرد: سعی شود این جلسات به صورت مداوم و با نظم و شور و هیجان بیشتر برگزار کنیم.

سپس جوکارزاده دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: توسعه سه شاخه کمی، کیفی و کمی و کیفی به همراه عدالت دارد که نوع سوم در جامعه ما و فرمایشات رهبری مورد بحث است و رهبری آن را پیشرفت عنوان کردند.

وی افزود: پیشرفت زمینه‌های زیادی دارد و بخش فرهنگ به فرموده رهبری به عنوان روح فعالیت‌های جامعه است، اما در حال حاضر به مقوله فرهگ کمتر توجه شده است و باید در نظر داشت که پیشرفت و توسعه الگوهایی دارد که در جامعه اسلامی ایرانی باید مدنظر باشد و بار پیشرفت را در جوامع بشری معمولا قشر دانشجو و تحصیل کرده به عهده دارند.

معین‌الدینی نماینده جمعیت اسلامی دانشگاه آزاد بردسیر نیز در این نشست بیان داشت: دانشگاه آزاد بردسیر مانند شهر بردسیر آن چنان که باید دیده نشده است و استاندار با دانشگاه آزاد بردسیر همکاری بیشتری نسبت به قبل داشته باشند.

وی با انتقاد از وضعیت بودجه این دانشگاه گفت: اکنون به لحاظ بودجه‌ای مشکلاتی زیادی داریم و نمی‌توانیم دانشجویان را راضی کنیم، درخواست ما این است که دید خود را نسبت به دانشگاه آزاد بردسیر بیشتر کنید و همکاری بیشتری داشته باشید.

بکتاشی عضو جمعیت اسلامی دانشگاه آزاد کرمان خواستار بها دادن مسئولان به قشر تحصیل کرده شد و گفت: مسئولان این امکان را فراهم کنند تا نخبگان دانشجویی ما بتوانند در سطح کلان کشوری حضور یابند و کار کنند و می‌توان رشته‌های دانشگاهی همانند رشته‌های پزشکی کارآموزی داشته باشند و به طور همزمان در شرکت‌ها و طرح‌ها حضور یابند و به صورت عملی کار کنند.

در ادامه این نشست سعادتی نماینده جامعه اسلامی دانشگاه آزاد کرمان گفت: جنبش دانشجویی اکنون بیشتر درونگرا است و صرفا در فعالیت‌های دانشگاه فعالیت دارند و جایی برای فعالیت برون‌گرایی جنبش دانشجویی وجود ندارد.

نماینده جنبش عدالتخواه دانشگاه شهید باهنر اظهار داشت: نقش دانشجو همان طور از اسم آن برمی‌آید تولید علم در زمینه سیاسی، اقتصادی و مرتبط با فرهنگ است.

وی بیان داشت: به تعبیر رهبری عدالت‌خواهی انتظار ما از دانشگاه است و عدالت بدون پیشرفت بهتر از پیشرفت بدون عدالت است، اما چقدر مسئولان و استاندار ما از این دانشجویان استفاده می‌کنند.

وی گفت: با وجود معادن متعدد در استان و سرمایه بالا، اما مشاهده می‌شود که عدالت اجتماعی نیست و یا کم‌رنگ است و ما از مسئولان درخواست داریم در فضای دانشجویی شرکت کنند و درد دل‌های دانشجویان را بشنوند و بازخوردها را بگیرند.

شریفی عضو تشکل بسیج دانشگاه شهید باهنر کرمان پرداختن به اقتصاد و فرهنگ را  نیازمند مدیریت جهادی مسئولان و عزم ملی دانست و گفت:  طرح مثلث توسعه اقتصادی استان  بسیار مناسب است و البته در این الگو به نظر می‌رسد، سرمایه‌گذاران فرماندهان جهاد اقتصادی هستند نه سربازهای آن، چرا که نمایندگان دولت و مجلس موظف هستند موانع را از جلوی پای آنها بردارند.

وی تاکید کرد: آن چه مورد نیاز برای جلوگیری از افزایش فساد، مسئله نظارت و وجود ریل‌های قانونی است که کسی نتواند از آن تخلف کند و از مسیر عدالت و توسعه دور شود و با توجه به حسن سابقه استاندار، ما دانشجویان انقلابی و بسیجی ادامه دهنده راه شما هستیم و لازم می‌دانیم شاید بهتر است طرح مذکور مورد بازبینی قرار گیرد.

عضو بسیج دانشگاه شهید باهنر کرمان خاطرنشان کرد: تولید به درستی به عنوان اولویت اول شناخته شده است، اما بهتر است ارتباط با صنعت و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری به صورت جدی مورد تاکید قرار گیرد.

وی با اشاره به اردوهای جهادی گفت: آن چه به عنوان توسعه و پیشرفت از آن نام می‌بریم باید به جنوب استان هم برسد، و البته ما کمر همت بسته‌ایم، این محرومیت را بزداییم و بسیج دانشجویی در دو نوبت هر سال به خدمت‌رسانی مردم محروم می‌پردازد و با هماهنگی بیشتر بسیج دانشجویی و استانداری می‌توان بخش قابل توجهی از محرومیت را از بین برد.

وی عنوان کرد: وضعیت فرهنگی شهر و استان جای نقد زیادی دارد، اینکه چند شیرینی‌فروشی متولی فرهنگ شهر شوند، عاقبتش همان است که می‌بینیم و مسئله کنسرت‌های پیاپی و عدم پرداختن به موضوعات اولویت‌های اصلی از جمله حجاب و جمعیت و امر به معروف مسائلی است و می‌طلبد استاندار با مدیریت جهادی وارد شود.

ایرانمنش دبیر جامعه اسلامی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: دانشجو برای اینکه در توسعه نقش داشته باشد از قبل باید زیر‌ساخت برای وی فراهم باشد و دانشجو می‌تواند نقش مشاور برای استاندار در توسعه شهری داشته باشد، توسعه اقتصادی که مسئله مهمی است دانشجو می‌تواند نقش ایفا کند، اما به شرط اینکه ابزار و وسایل داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت استان و جاذبه‌ای گردشگری، معدن و کشاورزی از این ظرفیت‌ها استفاده نمی‌شود، چه استفاده‌ای از دانشجو برای حل این مسائل وجود دارد و اکنون با توجه به طرح مثلث توسعه، جایگاه نیروهای دانشگاهی و نیروهای جوان همسو با جریان اعتدال در این طرح کجا است؟


منبع : بخشداری گلستان-سیرجان


مطالب مرتبط با این موضوع :


نظرسنجی
  
پایگاه اطلاعرسانی بخشداری گلستان راه اندازی شد
ارتباط با بخشدار
پایگاه اطلاعرسانی بخشداری گلستان راه اندازی شد